Strona główna   »   Aktualności   »   Wojtuś – małe szczęście, które ciągle cierpi

Wojtuś – małe szczęście, które ciągle cierpi

IMG_1796

 

Wojtuś ma 4 miesiące i jest kochanym dzieckiem. W jego małym ciele kryje się jednak wielkie cierpienie.
Po urodzeniu okazało się, iż Wojtuś cierpi na chorobę Hirschprunga.  Jego układ pokarmowy nie działa – jelita nie pracują, są problemy z wypróżnianiem, brzuszek jest nienaturalnie wzdęty. To powoduje rozległe infekcje bakteryjne w całym organizmie.
Okazało się również, że Maluszek ma zespół Downa
W 11 dobie życia Wojtuś przeszedł pierwszą operację – założono mu stomię na brzuszku, aby mógł się wypróżniać do woreczka. Teraz przed Wojtkiem jeszcze dwie operacje jelit, jednak żadna z nich nie gwarantuje że będzie mógł funkcjonować jak inne dzieci.
Wojtuś wymaga całodobowej opieki, z wykorzystaniem specjalistycznych środków medycznych. Jest pod opieką kilkunastu poradni specjalistycznych, Wymaga intensywnej rehabilitacji oraz stymulacji rozwoju. To wszystko jest bardzo kosztowne.

IMG_2196 IMG_1749

Mama Wojtusia pisze:
„Przez 9 miesięcy byłam w ciąży ze zdrowym dzieckiem, wykonywałam wszystkie badania te podstawowe i te, które były tylko polecane – wszystkie. Wojtuś rósł i rozwijał się zdaniem lekarzy prawidłowo. Wyniki badań genetycznych potwierdzały,że na ponad 99% Wojtuś jest zdrowy. W skali Apgar Wojtek dostał najwyższą ocenę 10 punktów. Na tym skończyły się dobre wiadomości…
Od urodzeniu Wojtka moje życie to pasmo złych wiadomości, batalia o zdrowie synka.
Całodobowa opieka uniemożliwia Wojtkowi możliwość wyjścia na spacer czy do miejsc, do których chodzą inne dzieci. Tak zwane normalne czynności są dla mojego synka nieosiągalne.
Wojtek jest pod opieką kilkunastu poradni specjalistycznych. Konsultacje wykazały, że synek ma słabe napięcie mięśniowe i wymaga intensywnej rehabilitacji oraz stymulacji rozwoju. Kilka razy w tygodniu odbywam z Wojtkiem wyjazdy na rehabilitacje i konsultacje specjalistyczne, które wiążą się z kosztami. Oprócz tego sama rehabilituję i stymuluję synka  co najmniej 6 razy dziennie w domu.
Życie Wojtusia jest naznaczone wielkim bólem. Mam jednak wielką nadzieję, iż dzięki pomocy dobrych ludzi, mojemu synkowi uda się pomóc.”

IMG_1977 IMG_2101

Jak można pomóc Wojtusiowi?

1. Przekaż 1% podatku na leczenie Maluszka
W zeznaniu podatkowym wystarczy wpisać nr KRS: 0000133286
z dopiskiem „Wojtek”
Ułatwieniem w rozliczeniu PITa będzie bezpłatny i prosty w obsłudze program do PIT, który można pobrać tutaj
2. Wpłać darowiznę on line
3. Przekaż zabawki
Aby możliwy był jakikolwiek rozwój chłopca, potrzebuje on jak najwięcej bodźców: czyli  zabawek w dobrym stanie, które grają, świecą, śpiewają itp.

 

 

W imieniu rodziców Wojtusia dziękujemy za każdą pomoc!

IMG_1725

 

 

Dodaj komentarzPartnerzy strategiczni