7 Happy Summits

Czy wiecie, czym jest Korona Ziemi?

Składa się ona z najwyższych szczytów siedmiu kontynentów. „Siedem Szczytów” po angielsku „The Seven Summits” to angielska nazwa wyzwania, jakim jest zdobycie wszystkich wierzchołków.

Takie wyzwanie podjął dla naszych Dzieci Michał Leksiński – podróżnik i miłośnik alpinizmu.

ZDOBĘDZIEMY KORONĘ ZIEMI! Ruszył projekt „7 Happy Summits”!

To wielkie przedsięwzięcie i niezwykły projekt, w którym nie chodzi jedynie o zdobywanie górskich szczytów.

„7 Happy Summits” stanowi połączenie górskiej pasji wraz z chęcią pomagania najmłodszym.

Zdobywanie kolejnych szczytów połączone będzie z działaniami na rzecz naszej Fundacji – m.in. zbiórką pieniędzy dla dzieci, zwróceniem uwagi na działania Fundacji oraz organizacją wyjazdów dla dzieciaków w góry.

 

Dlaczego projekt jest dla nas tak ważny?

„Dla nas projekt 7 Happy Summits to coś znacznie większego niż zdobywanie Korony Ziemi. To projekt, który realnie może wpłynąć na przyszłe życie naszych Podopiecznych, którzy mieszkają w rodzinnych domach dziecka.

Nasze dzieci mają za sobą ogromne traumy. Ich przeżycia z rodzinnych domów spowodowały, że wyrosły przed nimi góry nieufności, lęków, niewiary we własne siły. Przedsięwzięcie Michała pokazuje im jednak, że nie ma takiego szczytu, którego nie można zdobyć i nie ma takich przeszkód, których nie można pokonać. Już pierwsze spotkanie naszych dzieci z Michałem pokazało, jak wielkie znaczenie ma dla nich jego projekt. Wiernie kibicują mu w przygotowaniach i niektórzy po cichu zaczynają marzyć, że kiedyś pójdą w jego ślady…” – Aleksander Kartasiński, Prezes Zarządu Fundacji. „Usamodzielnie dla młodego wychowanka popularnego „bidula” to szczyt, który trzeba zdobyć, mówi Paweł Burski –nasz pedagog i psychoterapeuta. Strach przed jego zdobyciem jest tak wielki, że często dzieci nie podejmują próby wejścia na niego.”

Dlaczego Michał Leksiński robi to, co robi?

Pomysł rodzi się nagle. Idea rozwija się jakiś czas. Przede wszystkim walcząc z milionem wątpliwości. Czy to się może udać? Czy to nie „za duże” marzenie? Gdy uda się przezwyciężyć wszystkie te wątpliwości i rozpocząć przekuwanie marzenia w plan – człowiek zaczyna wierzyć, że granice marzeń nie istnieją.

Kiedy narodził się pomysł rozpoczęcia wielkiej podróży jaką jest zdobycie Korony Ziemi, postanowiłem, że nie mogę tego robić wyłącznie dla siebie.  „7 Happy Summits” to podróż, w której pojawi się wielu ludzi.  Jednak zmierzając na każdy kolejny szczyt chcę skierować uwagę na dzieciaki z Happy Kids i to, jak ważną ideą jest budowa kolejnych rodzinnych domów dziecka, które przynoszą dzieciakom tyle radości, na którą zasługują.

To nasza wspólna podróż.

„7 Happy Summits” to nie tylko event, mający na celu promocję Fundacji Happy Kids, ale symbol, że każdy może osiągać swoje cele, niezależnie jak i gdzie się wychowywał.

Jaki będzie przebieg projektu?

Zdobycie pierwszego szczytu wyprawy – Kilimandżaro –  nastąpiło 1 stycznia 2017 r. i zainaugurowało obchody 15-lecia istnienia Fundacji Happy Kids. Na najwyższym szczycie Afryki znalazła się flaga Happy Kids. Tak będzie również z pozostałymi szczytami.

„7 Happy Summits” to również wspólne wyjazdy naszych wychowanków w góry połączone z nauką wspinaczki i poznawaniem metod walki ze swoimi słabościami.

Jakie szczyty Korony Ziemi są już za nami?

Korona Ziemi

Teoretycznie Korona ziemi powinna składać się z 7 szczytów, jednak wątpliwości interpretacyjne geografów oraz wspinaczy co do przebiegu granic kontynentów sprawiają, że nie ma pełnej zgody, co do faktu jakie są najwyższe szczyty Europy oraz Australii i Oceanii, w związku z tym do „pełnej” listy zalicza się:

-Góra Kościuszki, 2.228 m n.p.m. (Australia) lub Piramida Carstensz, 4.884 m n.p.m. (Oceania)

-Masyw Vinsona, 4.892 m n.p.m. (Antarktyda)

-Elbrus, 5.642 m n.p.m. lub -Mont Blanc, 4.810 m n.p.m. (Europa)

-Kilimandżaro, 5.895 m n.p.m. (Afryka)

-McKinley, 6.194 m n.p.m. (Ameryka Północna)

-Aconcagua, 6.962 m n.p.m. (Ameryka Południowa)

-Everest, 8.848 m n.p.m. (Azja)

Projekt „7 Happy Summits” zakłada zdobycie Korony Ziemi w wersji rozszerzonej, a więc wraz z Piramidą Carstenza (Nowa Gwinea) oraz Mont Blanc (Francja).

Na dedykowanej stronie www.7happysummits.pl będzie można na bieżąco śledzić postępy całego projektu, czytać bloga z wypraw, oglądać zdjęcia.

Cały projekt realizowany jest pod patronatem Fundacji  Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki