7 Happy Summits

7 Happy Summits

7 Happy Summits jest wyzwaniem podjętym przez Michała Leksińskiego, podróżnika i miłośnika alpinizmu. Projekt zakłada zdobycie wszystkich szczytów Korony Ziemi, najwyższych szczytów siedmiu kontynentów.

Nazwa przedsięwzięcia wywodzi się z angielskiej wersji tego określenia, The Seven Summits ~ Siedem Szczytów.

Korona Ziemi

Korona Ziemi składa się z 7 szczytów, jednak wątpliwości interpretacyjne geografów oraz wspinaczy co do przebiegu granic kontynentów sprawiają, że nie ma pełnej zgody, co do faktu jakie są najwyższe szczyty Europy oraz Australii i Oceanii.

W związku z tym do „pełnej” listy zalicza się:

 •  Góra Kościuszki, 2.228 m n.p.m.
  lub Piramida Carstensza, 4.884 m n.p.m.
 • Masyw Vinsona, 4.892 m n.p.m.
 • Elbrus, 5.642 m n.p.m.
  lub Mont Blanc, 4.810 m n.p.m.
 • Kilimandżaro, 5.895 m n.p.m.
 • Denali (dawniej McKinley), 6.194 m n.p.m.
 • Aconcagua, 6.962 m n.p.m.
 • Mount Everest, 8.848 m n.p.m.

Projekt 7 Happy Summits zakłada zdobycie Korony Ziemi w wersji rozszerzonej, a więc wliczając Piramidę Carstensza i Mont Blanc.

Zdobędziemy koronę Ziemi!

To wielkie przedsięwzięcie i niezwykły projekt, w którym nie chodzi jedynie o zdobywanie górskich szczytów. 7 Happy Summits stanowi połączenie górskiej pasji wraz z chęcią pomagania najmłodszym.

Zdobywanie kolejnych szczytów połączone będzie z działaniami na rzecz Fundacji, m.in. zbiórką pieniędzy dla dzieci, zwracaniem uwagi na działania Fundacji, a także organizacją wyjazdów dla dzieciaków w góry.

zdj_kompres-300x188
kon-1-240x300

Dlaczego projekt jest dla nas tak ważny?

Dla nas ten projekt to coś znacznie większego niż zdobywanie Korony Ziemi. To projekt, który realnie może wpłynąć na przyszłe życie naszych Podopiecznych, którzy mieszkają w rodzinnych domach dziecka.

Nasze dzieci mają za sobą ogromne traumy. Ich przeżycia z rodzinnych domów spowodowały, że wyrosły przed nimi góry nieufności, lęków, niewiary we własne siły.

Przedsięwzięcie Michała pokazuje im jednak, że nie ma takiego szczytu, którego nie można zdobyć i nie ma takich przeszkód, których nie można pokonać. Już pierwsze spotkanie naszych dzieci z Michałem pokazało, jak wielkie znaczenie ma dla nich jego projekt. Wiernie kibicują mu w przygotowaniach i niektórzy po cichu zaczynają marzyć, że kiedyś pójdą w jego ślady.
Aleksander Kartasiński, Prezes Zarządu Fundacji.

Usamodzielnienie dla młodego wychowanka popularnego „bidula” to szczyt, który trzeba zdobyć Strach przed jego zdobyciem jest tak wielki, że często dzieci nie podejmują próby wejścia na niego.
Paweł Burski, pedagog i psychoterapeuta.

Dlaczego Michał Leksiński robi to, co robi?

Pomysł rodzi się nagle. Idea rozwija się jakiś czas. Przede wszystkim walcząc z milionem wątpliwości.

Czy to się może udać? Czy to nie „za duże” marzenie? Gdy uda się przezwyciężyć wszystkie te wątpliwości i rozpocząć przekuwanie marzenia w plan – człowiek zaczyna wierzyć, że granice marzeń nie istnieją.

Kiedy narodził się pomysł rozpoczęcia wielkiej podróży jaką jest zdobycie Korony Ziemi, postanowiłem, że nie mogę tego robić wyłącznie dla siebie.

7 Happy Summits to podróż, w której pojawi się wielu ludzi, jednak zmierzając na każdy kolejny szczyt chcę skierować uwagę na dzieciaki z Happy Kids i to, jak ważną ideą jest budowa kolejnych rodzinnych domów dziecka, które przynoszą dzieciakom tyle radości, na którą zasługują. To nasza wspólna podróż.

7 Happy Summits to nie tylko event, mający na celu promocję Fundacji Happy Kids, ale symbol, że każdy może osiągać swoje cele, niezależnie jak i gdzie się wychowywał.

– Michał Leksiński

Jaki będzie przebieg projektu?

Zdobycie pierwszego szczytu wyprawy, Kilimandżaro,  nastąpiło 1 stycznia 2017 r. i zainaugurowało obchody 15-lecia istnienia Fundacji Happy Kids. Na najwyższym szczycie Afryki znalazła się flaga Happy Kids. Tak będzie również z pozostałymi szczytami.

7 Happy Summits to również wspólne wyjazdy naszych wychowanków w góry połączone z nauką wspinaczki i poznawaniem metod walki ze swoimi słabościami.

Zdobyte szczyty Korony Ziemi

Góra Kościuszki

2228 m n.p.m.

Mont Blanc

4810 m n.p.m.

Carstensz

4884 m n.p.m.

Elbrus

5642 m n.p.m.

Kilimandżaro

5895 m n.p.m.

Aconcagua

6962 m n.p.m.

Aconcagua

6962 m n.p.m.

Masyw Vinsona

4892 m n.p.m.

Do pokonania pozostały

Denali

6194 m n.p.m.

Mount Everest

8848 m n.p.m.

Inne zdobyte szczyty

Rysy

2503 m n.p.m.

Triglav

2864 m n.p.m.

Grossglockner

3798 m n.p.m.

Kazbek

5054 m n.p.m.

Pik Lenina

7134 m n.p.m.