Podaruj szansę na szczęśliwe dzieciństwo

Przekaż 1,5% swojego podatku
naszym podopiecznym

KRS 0000133286​

Aby przekazać 1,5% wystarczy wpisać numer KRS w zeznaniu podatkowym

Programy do rozliczeń

1,5% podatku = 100% szczęśliwego dzieciństwa!

Kim jesteśmy?

Fundacja Happy Kids od ponad 20 lat prowadzi rodzinne domy dziecka, w których schronienie znajdują osamotnione dzieci. Dzięki profesjonalnej opiece zawodowych rodziców zastępczych odzyskują one swoją podmiotowość i wiarę w dorosłych. Ale przede wszystkim otrzymują miłość, szacunek i zrozumienie. 

Dzieciństwo to czas, który wpływa na całe nasze późniejsze życie. Wedle słów Janusza Korczaka “Bez szczęśliwego dzieciństwa całe życie jest kalekie… Pomóżmy dzieciom, by każdy z nich stał się tym, kim stać się może” pragniemy dzieciom w potrzebie zapewnić Miłość, Dom i Rodzinę. Tyle i aż tyle, żeby ich dzieciństwo, a co za tym idzie i późniejsze dorosłe życie były szczęśliwe.

Aktualnie pod opieką Fundacji Happy Kids pozostaje 138 podopiecznych, w tym dzieci zmagające się niepełnosprawnościami i dysfunkcjami. Przebywają oni w 17 rodzinnych domach dziecka. W ciągu przeszło 20 lat działalności udało nam się pomóc ponad 300 osobom. To jednak kropla w morzu potrzeb, ponieważ prawie 16 000 (!) dzieci w Polsce pozostaje w domach dziecka. 

 

Chcesz nas wesprzeć nie tylko
1,5% swojego podatku?
Przekaż nam jednorazową darowiznę!

1,5% Twojego podatku ma znaczenie!

1,5% Twojego podatku realnie wpływa na zmianę otaczającego nas świata! Pomagając dzieciom, pomagamy tak naprawdę wszystkim nam, ponieważ to właśnie dzieci będą tworzyć naszą przyszłość

Dzięki zebranemu w zeszłym roku 1% podatku, zrobiliśmy wiele dobrego dla podopiecznych rodzinnych domów dziecka (specjalistyczne leczenie, kursy rozwojowe, realizacja marzeń), zadbaliśmy o przyszłość wychowanków zmagających się z niepełnosprawnościami i dysfunkcjami (rozpoczynając budowę Rodzinnego Domu Pomocy Społecznej), wyruszyliśmy w kolejną trasę Happy Bus, dostarczając radości dzieciom z małych miejscowości i wsi, ewakuowaliśmy, a teraz zapewniamy codzienne wsparcie ukraińskim dzieciom z domów dziecka, przebywającym w Polsce. I wiele innych rzeczy…

Było to możliwe m.in. właśnie dzięki 1% podatku przekazanemu nam przez ludzi, którym nie jest obojętny los osamotnionych dzieci

Przekaż nam swój 1,5% podatku i zapewnij osamotnionym dzieciom szczęśliwe dzieciństwo! 

Co zrobimy dzięki Twojemu 1,5%?

Będziemy kontynuować codzienną opiekę nad 138 podopiecznymi, przebywającymi w Rodzinnych Domach Dziecka Fundacji.
Zagwarantujemy specjalistyczne leczenie oraz rehabilitację dzieciom zmagającym się z niepełnosprawnościami i dysfunkcjami.
Dokończymy budowę i uruchomimy Rodzinny Dom Pomocy Społecznej dla byłych wychowanków z pieczy zastępczej, zmagających się z niepełnosprawnościami i dysfunkcjami, uniemożliwiającymi im usamodzielnienie się.
Będziemy dążyć do wyrównywania szans edukacyjnych, sportowych i artystycznych oraz realizować potrzeby naszych podopiecznych, które nie mogły zostać zaspokojone w rodzinach biologicznych.
Utrzymamy prowadzone przez nas Rodzinne Domy Dziecka na dotychczasowym poziomie. Szybujące w górę ceny: żywności, usług, prądu i gazu powodują, że budżety naszych placówek zostały mocno dociążone. Nie możemy doprowadzić do sytuacji, aby dokonywać wyboru między ogrzaniem domu a wizytą u lekarza specjalisty czy sprawieniem małej przyjemności z okazji urodzin.
Będziemy kontynuować i rozwijać projekt Happy Bus, który już na stałe wpisał się do kalendarza wydarzeń. Dzięki tej nietuzinkowej akcji, dzieci z mniejszych miejscowości mają okazję spędzić wakacje aktywnie i atrakcyjnie oraz spotkać się z wolontariuszami różnych narodowości.
Zapewnimy codzienne wsparcie dla ukraińskich dzieci z domów dziecka, ewakuowanych po wybuchu wojny, przebywających aktualnie w Polsce. A także będziemy konynuować remonty ośrodków na terenie Ukrainy, które stanowią schronienie dla uchodźców wewnętrznych.

Formularze do druku

Dostarczone przez PITax

Rozliczenie na zasadach ogólnych

Dochody z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe.

Oświadczenie w sprawie 1,5% podatku

PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.

Dochody rozliczane ryczałtowo

Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.

Rozliczenie na zasadach ogólnych

Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.

Działalność gospodarcza (liniowo)

Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%

Dochody kapitałowe

Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.

Zbycie nieruchomości

Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.

Rozliczenie PIT realizowane jest w ramach projektu PITax.pl dla OPP, przy współpracy z IWOP.