Happy Bus

Ruszamy w trasę!

Samotność, izolacja społeczna to coraz poważniejsze „choroby” naszej cywilizacji. Jesteśmy obok siebie, ale często dzieli nas niewidzialna ściana. Obok, ale osobno. Blisko, ale jednak daleko. Każdy w swoim świecie, ze swoimi myślami…

Zależy nam na tym, by Happy Bus zbliżał do siebie ludzi – nie tylko poprzez integrację dzieci i młodzieży ze sobą nawzajem, ale także – a może przede wszystkim – poprzez dawanie rodzinom bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni do spędzania czasu razem. Bo… „Wszędzie dobrze, ale RAZEM najlepiej!”

Z tego powodu, w tym roku w czasie 13 już edycji projektu Happy Bus zapraszamy do siebie całe rodziny! Przygotowaliśmy szereg atrakcji nie tylko dla dzieci, ale także dla ich rodziców, opiekunów czy dziadków. Czekamy na wszystkie pokolenia! Zobaczmy wartość w sobie nawzajem i bawmy się w te wakacje razem.

W tegorocznej edycji Happy Busa biorą udział wolontariusze z Algierii, Egiptu, Turcji, Ukrainy, Kenii, Kong Kongu, Meksyku, Hiszpanii, Pakistanu i Nigerii. Oprócz tego do akcji w ramach wolontariatu zgłaszają się podopieczni Fundacji Happy Kids i ich znajomi, a także osoby z zewnątrz.

Na dzieci czekają liczne atrakcje w postaci: wesołych autobusów przerobionych na figloraje, dmuchańce, zjeżdzalnie, mega klocki, warsztaty edukacyjno-rozwojowe, wspólne czytanie książki „Jaś Skorobohaty” Wojciecha Babloka i wiele innych.

Partnerem strategicznym  Happy Bus 2023 jest firma Pepco, które wspiera projekt nieprzerwanie od 2017 roku. Dziękujemy!

Sprawdźcie, gdzie jesteśmy:

Happy Bus w pigułce

Happy Bus to wakacyjny projekt dedykowany dzieciom z małych miejscowości. Jego głównym celem jest niwelowanie różnic w dostępie do kreatywnej edukacji i rozrywki w czasie wolnym od szkoły, pomiędzy dziećmi z mniejszych i większych miejscowości.

Ponad 100 tysięcy szczęśliwych dzieci, setki zaangażowanych wolontariuszy z kraju i z zagranicy, ponad 200 odwiedzonych miejscowości w całej Polsce – to dotychczasowe efekty organizowanego przez nas projektu Happy Bus. Pomysłodawcą tej akcji jest Aleksander Kartasiński, Prezes Fundacji Happy Kids, który w 2010 roku dostrzegł potrzebę zorganizowania wolnego czasu dzieciom z małych miejscowości i wsi.

Cele akcji​

  1. Zapewnienie równego dostępu do zabawy wszystkim dzieciom, niezależnie od ich miejsca zamieszkania, statusu ekonomicznego, kondycji psychicznej i fizycznej.
  2. Zachęcanie dzieci do spędzania czasu na zewnątrz i integrowania się ze sobą nawzajem.
  3. Umożliwienie dzieciom poznania innych kultur, uczenie ich tolerancji i akceptacji różnic między ludźmi.
  4. Popularyzacja wiedzy na temat pieczy zastępczej.
  5. Promocja sportu, kultury oraz zdrowia (w tym nauka pierwszej pomocy)

Obejrzyj video relację z poprzedniej edycji Happy Bus

Wolontariusze z całego świata

Opiekę nad dziećmi sprawuje zespół wolontariuszy z Polski i zza granicy, którzy dodatkowo organizują dla dzieci warsztaty tematyczne, konkursy sportowe, animacje, zabawy, lekcje angielskiego czy treningi w zakresie pierwszej pomocy.

Do tej pory  wśród wolontariuszy gościliśmy osoby z całego świata w tym m.in. z Pakistanu, Włoch, Chin, Algierii, Turcji czy Grecji. Różnorodność narodowo-kulturowa w zespołach umożliwia dzieciom naukę o świecie, bez konieczności odbywania drogich i nie zawsze możliwych podróży.

Oprócz tego, do akcji w ramach wolontariatu, zgłaszają się podopieczni Fundacji Happy Kids.

"Wolontariusze Happy Bus są w różnym wieku- od 16 do 66, co łamie wszelkie stereotypy i pokazuje, że te różnice wieku tak naprawdę nie mają znaczenia, liczy się podejście oraz wrażliwość drugiego człowieka. Niezwykle nas cieszy, gdy widzimy, że tę wrażliwość w naturalny sposób przejmują też nasi podopieczni i sami spontanicznie angażują się w akcję jako wolontariusze. Czują się potrzebni, chcą pomóc, można powiedzieć, że powstaje dzięki temu prawdziwy łańcuch dobra."

Facebook
Twitter
LinkedIn

Weź udział w projekcie

Zostań wolontariuszem!

Wypełnij formularz:  https://forms.office.com/e/UFiJsVaWpY

Zaproś Happy Bus do swojej miejscowości!

Wypełnij formularz:  https://forms.office.com/r/iExWAWRQn1

Weź udział i baw się z nami, zupełnie za darmo!

Obserwuj naszą stronę internetową. Tutaj pojawi się harmonogram na przyszłą edycję, dzięki czemu każdy będzie wiedział, gdzie nas spotkać.

Albumy

Happy Bus 2022

Happy Bus 2021

Happy Bus 2019

Happy Bus 2018

Do pobrania