fbpx

Happy Bus to wakacyjny projekt mający na celu dostarczenie dzieciom z mniejszych miejscowości rozrywki podczas przerwy od szkoły.

Urlop jest niestety krótszy od wakacji, a rodzice, chociaż bardzo by chcieli spędzić czas z dziećmi, muszą wykonywać swoją pracę. Pociechy zostają wtedy w domach i coraz częściej bywa tak, że długie godziny spędzają przed komputerem czy telewizorem. Każdy dzień staje się dla nich taki sam – a przecież wakacje to powinien być czas pełen przygód i wrażeń!

Happy Bus ma stanowić rozwiązanie tego problemu. Chcemy, aby dzieci, które zostają w domach, mogły z nich wyjść na świeże powietrze: spędzić czas aktywnie, rozwijać się, poznawać świat, a jednocześnie świetnie się bawić. 

Dokładnie z tego powodu dumnie pracujemy nad dwunastą już edycją projektu, która odbędzie się latem 2022.

Atrakcje obejmują animacje i zabawy, zarówno dla młodych, jak i starszych uczestników. Zawody sportowe, malowanie twarzy, tworzenie unikalnych akcesoriów – to tylko niewielki ułamek tego, co wspólnie robimy podczas przystanków. Dodatkowo w naszym osprzętowaniu znajdują się m.in. dmuchane zamki, zjeżdżalnie, trampoliny, i przede wszystkim tytułowy Bus z wbudowanym placem zabaw.

Cele akcji

  • Zapewnienie dzieciom opieki połączonej z zabawą.
  • Umożliwienie im spędzenia czasu w kreatywny sposób.
  • Integracja międzykulturowa – nauka języka angielskiego.
  • Promocja sportu i aktywności fizycznej.
  • Nauka udzielania pierwszej pomocy.
  • Promocja dobrych praktyk związanych z ochroną środowiska.
  • Integracja lokalnej społeczności.
  • Popularyzowanie wiedzy o pieczy zastępczej.

Historia

Happy Bus to letni projekt Fundacji Happy Kids, który jest organizowany nieprzerwanie od 2010 roku. Do 2021 roku swoim zasięgiem objął 131 przystanków, na których bawiło się łącznie 80.000 dzieci z różnych rejonów Polski. 

Udział w zabawie jest całkowicie bezpłatny, a opiekę nad dziećmi w sprawują wolontariusze. Wśród nich znajdują się studenci z zagranicy rekrutowani m.in. przy współpracy ze stowarzyszeniem AIESEC. 

W ciągu tych wszystkich lat towarzyszyli nam młodzi, zdolni ludzie ze wszystkich zakątków świata – z Grecji, Turcji, Hiszpanii, Chin, Indonezji, Malezji, Kambodży, Brazylii, Egiptu czy Tajlandii i wiele, wiele innych. 

A dla zainteresowanych udziałem w przyszłorocznej edycji...

1. Dołącz do naszego zespołu!

Aby to zrobić, wypełnij formularz: https://forms.office.com/r/PFfL3f5fC3

2. Zaproś Happy Bus do swojej miejscowości!

Aby to zrobić, wypełnij formularz: https://forms.office.com/r/iExWAWRQn1

3. Weź udział i baw się z nami, zupełnie za darmo!

Obserwuj naszą stronę internetową – to tutaj pojawi się harmonogram na przyszłą edycję,
dzięki czemu każdy będzie wiedział, gdzie nas znaleźć 🙂

Albumy

Happy Bus 2022

Happy Bus 2021

Happy Bus 2019

Happy Bus 2018

Zasoby