Akcja Happy Bus

Dowiedz się więcej!

Rekrutujemy do 21 maja.

Wszystkie szczegóły znajdziesz poniżej.

Nadszedł czas! Ruszamy z przygotowaniami do XIII edycji projektu Happy Bus!

Happy Bus w pigułce

Happy Bus to wakacyjny projekt dedykowany dzieciom z małych miejscowości. Jego głównym celem jest niwelowanie różnic w dostępie do kreatywnej edukacji i rozrywki w czasie wolnym od szkoły, pomiędzy dziećmi z mniejszych i większych miejscowości.

Ponad 100 tysięcy szczęśliwych dzieci, setki zaangażowanych wolontariuszy z kraju i z zagranicy, ponad 200 odwiedzonych miejscowości w całej Polsce – to dotychczasowe efekty organizowanego przez nas projektu Happy Bus. Pomysłodawcą tej akcji jest Aleksander Kartasiński, Prezes Fundacji Happy Kids, który w 2010 roku dostrzegł potrzebę zorganizowania wolnego czasu dzieciom z małych miejscowości i wsi.

Przygotowania do Happy Busa 2023​

W tym roku rusza jego XIII edycja! Główny cel to zapewnienie niezapomnianych wakacji i równych szans na rozwój najmłodszym w całej Polsce, niezależnie od miejsca zamieszkania Na każdym z przystanków, dzieci będą mogły całkowicie za darmo korzystać ze specjalnie przygotowanych atrakcji a wśród nich m.in. zawody sportowe, kolorowe warkoczyki, tatuaże wodne i brokatowe, malowanie twarzy, tworzenie bransoletek czy pomponów, dmuchańce, mega klocki, gry i animacje a wreszcie nasze unikatowe autobusy, których wnętrza przerobione są na mobilne place zabaw.

Cele akcji​

  1. Zapewnienie równego dostępu do zabawy wszystkim dzieciom, niezależnie od ich miejsca zamieszkania, statusu ekonomicznego, kondycji psychicznej i fizycznej.
  2. Zachęcanie dzieci do spędzania czasu na zewnątrz i integrowania się ze sobą nawzajem.
  3. Umożliwienie dzieciom poznania innych kultur, uczenie ich tolerancji i akceptacji różnic między ludźmi.
  4. Popularyzacja wiedzy na temat pieczy zastępczej.
  5. Promocja sportu, kultury oraz zdrowia (w tym nauka pierwszej pomocy)

Wolontariusze z całego świata

Opiekę nad dziećmi sprawuje zespół wolontariuszy z Polski i zza granicy, którzy dodatkowo organizują dla dzieci warsztaty tematyczne, konkursy sportowe, animacje, zabawy, lekcje angielskiego czy treningi w zakresie pierwszej pomocy.

Do tej pory  wśród wolontariuszy gościliśmy osoby z całego świata w tym m.in. z Pakistanu, Włoch, Chin, Algierii, Turcji czy Grecji. Różnorodność narodowo-kulturowa w zespołach umożliwia dzieciom naukę o świecie, bez konieczności odbywania drogich i nie zawsze możliwych podróży.

Oprócz tego, do akcji w ramach wolontariatu, zgłaszają się podopieczni Fundacji Happy Kids.

Wolontariusze Happy Bus są w różnym wieku- od 16 do 66, co łamie wszelkie stereotypy i pokazuje, że te różnice wieku tak naprawdę nie mają znaczenia, liczy się podejście oraz wrażliwość drugiego człowieka. Niezwykle nas cieszy, gdy widzimy, że tę wrażliwość w naturalny sposób przejmują też nasi podopieczni i sami spontanicznie angażują się w akcję jako wolontariusze. Czują się potrzebni, chcą pomóc, można powiedzieć, że powstaje dzięki temu prawdziwy łańcuch dobra.

Weź udział w projekcie

Zostań wolontariuszem!

Wypełnij formularz:  https://forms.office.com/e/UFiJsVaWpY

Zaproś Happy Bus do swojej miejscowości!

Wypełnij formularz:  https://forms.office.com/r/iExWAWRQn1

Weź udział i baw się z nami, zupełnie za darmo!

Obserwuj naszą stronę internetową. Tutaj pojawi się harmonogram na przyszłą edycję, dzięki czemu każdy będzie wiedział, gdzie nas spotkać.

Albumy

Happy Bus 2022

Happy Bus 2021

Happy Bus 2019

Happy Bus 2018

Do pobrania