#ChildSafetyOn

Stop przestępstwom seksualnym wobec dzieci- zamiast rzucać słowa na wiatr- poprzyj słowa czynami!

Czy wiesz, że co sekundę w Internecie udostępniane są co najmniej 2 obrazy lub filmy dotyczące przestępstw seksualnych na szkodę dzieci? Za tymi obrazami i filmami kryją się dzieci, które cierpią i będą żyć z długotrwałą traumą, spowodowaną wykorzystywaniem i rozpowszechnianiem ich wizerunku w Internecie. To musi się skończyć!

Przestępstwa seksualne na szkodę dzieci to coraz poważniejszy problem, ponieważ najnowsze technologie są nieodłącznym elementem życia codziennego od wczesnych lat i dotykają naszych najmłodszych poprzez smartfony, tablety i komputery. To problem o zasięgu globalnym, ponieważ wciąż brakuje odpowiednich regulacji, które by powstrzymywały ten proceder.

Mamy jednak szansę to zmienić!

W najbliższych tygodniach Unia Europejska zyska szansę na wprowadzenie nowych przepisów, które zobowiążą platformy technologiczne do tworzenia bezpiecznych środowisk online dla korzystających z nich dzieci i zobligują je do wczesnego wykrywania, zgłaszania i trwałego usuwania wszelkich materiałów przedstawiających seksualne wykorzystanie dzieci. Pomogą one ocalić dzieci przed zagrożeniami, zapobiec ponownemu pojawianiu się materiałów w Internecie i doprowadzić sprawców przestępstw do odpowiedzialności.

Dzięki temu UE będzie miała okazję ustanowić historyczny i globalny precedens w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa dzieci w Internecie. Niestety nie brakuje w tej sprawie oponentów, zarówno na poziomie Unii Europejskiej, jak i niektórych jej członków. Dlatego priorytetowym zadaniem jest w tej chwili pilne zwiększenie świadomości na temat zagrożenia bezpieczeństwa dzieci w Internecie i treści samego rozporządzenia.

Czas ukrócić przemoc seksualną wobec dzieci- co może zrobić zwykły obywatel?

Dołącz do naszej inicjatywy i wspólnie działajmy, aby uczynić Internet przyjaznym miejscem dla dzieci. Wspieraj propozycję UE, która ma potencjał na rzeczywiste zmiany. Twoje zaangażowanie pomoże w ochronie najmłodszych członków społeczeństwa dzieci przed przestępstwami seksualnymi.

One są bezbronne, ufne i nie zawsze świadome niebezpieczeństw, które czyhają na nie w sieci. Nie są w stanie samodzielnie się przed nimi obronić. To my, dorośli, musimy otoczyć je opieką! Przyłącz się do Happy Kids i działajmy wspólnie na rzecz bezpieczeństwa naszych dzieci w sieci.

Bezpieczne dzieci w sieci- podpisz petycję!

      1. Podpisz naszą petycję wzywającą UE do uchwalenia przepisów mających na celu zapobieganie przestępstwom       seksualnym na szkodę dzieci w Internecie.

      2. Udostępnij petycję w swoich mediach społecznościowych

      3. Rozmawiaj o tym z przyjaciółmi, znajomymi z pracy, sąsiadami – namawiaj ich do dołączenia do akcji!

Nie bądź obojętny: podpisz petycję!