Strona główna   »   Aktualności   »   Dzieci otworzyły swój DOM

Dzieci otworzyły swój DOM

Image00033

Występy dzieci, wzruszenie, miłe słowa zaproszonych gości a przede wszystkim olbrzymia radość – tak wyglądało otwarcie  naszych dwóch kolejnych Rodzinnych Domów Dziecka- 11. oraz 12.

Po raz pierwszy w naszej historii symbolicznego przecięcia wstęgi dokonały dzieci, a nie dorośli oficjele. W końcu Domy powstały właśnie dla dzieci i to one będą tam najważniejsze.

Domy zostały otwarte w Wałbrzychu. Dlaczego właśnie tam?

Zadecydowało o tym m.in. wielkie zapotrzebowanie Wałbrzycha na taką formę opieki. Duże bezrobocie oraz bieda powodują, że w tym mieście jest bardzo wiele dzieci, które wymagają pomocy.

Właśnie dla nich istnieje Fundacja Happy Kids. Domy, które powstają dzięki fundacji, są dla tych dzieci szansą na normalne dzieciństwo. Pomogą im odbudować wiarę w siebie oraz w dorosłych, od których do tej pory doznawały najczęściej wiele krzywd.

Uroczystość zainaugurowała także powstanie Dolnośląskiego Oddziału Fundacji Happy Kids z siedzibą w Szczawnie-Zdroju. Jest to pierwszy zamiejscowy oddział  naszej Fundacji. Do roku 2020 zamierzamy powołać oddziały w każdym województwie!

W   Rodzinnych Domach Dziecka Happy Kids w wielkim poświęceniem pracują rodzice zastępczy, dla których jest to praca 24 godziny na dobę. To dzięki ich wysiłkowi osierocone dzieci otrzymują miłość i rodzinę, za którymi tak tęsknią.

W wałbrzyskich Domach zamieszkało 16 dzieci. Są to rodzeństwa, które do tej pory były rozdzielone i znajdowały się w różnych placówkach. Dzięki wysiłkowi naszych pracowników dzieci znów mogą być razem – co jest dla nich bardzo ważne.

Obecność na naszym otwarciu uświetnili przedstawiciele mediów, władz samorządowych, Sejmu RP oraz biznesu. Odczytany został list Rzecznika Praw Dziecka z życzeniami dla Rodziców Zastępczych oraz Dzieci. Decyzją Rady Fundacji tytuł ambasadorów Happy Kids ostał nadany Państwu Joannie i Henrykowi Podkówka, którzy od lat wspierają osierocone dzieci.

Domy zostały otwarte w partnerstwie z Fundacją Tesco Dzieciom.

Zapraszamy do obejrzenia galerii (aby powiększyć, prosimy kliknąć w zdjęcie):

Historyczny moment przecięcia wstęgi:

Image00033 Image00032

Z lewej Prezes Fundacji – Aleksander Kartasiński, z prawej nasz Fundator – Radosław Wiśniewski:

Image00008 Image00011

Od lewej Rodzice, którzy będą pracować w nowych Domach:

Image00028

Osoby, dzięki którym nasz Dolnośląski Oddział mógł zafunkcjonować:

DSC_0407 DSC_0385

Nasi nowi Ambasadorzy, Państwo Joanna i Henryk Podkówka:

Image00031

Przemawiają goście, Prezydent Wałbrzycha oraz Panie Posłanki:

DSC_0358 Image00013

Dzieci przygotowały na ten dzień występy:

Image00038

Domy poświęcił Ksiądz Edward Pleń SDB:

Image00037

Image00009 Image00007

Image00003

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarzPartnerzy strategiczni