Fundacja Happy Kids
  • Aktualności
  • O nas
    • Kim jesteśmy?
    • Nasz zespół
    • Nasze domy
    • Ambasadorzy
    • Eurochild
    • Sprawozdania i statut
    • Raport 2022
    • Fundacja w mediach
  • Projekty
    • Akcja Happy Bus
    • Rodzinny Dom Pomocy
      • Jak możesz pomóc?
      • Pomysłodawcy i cele projektu
      • Etapy i koszty projektu, postępy prac
      • Media o projekcie
    • 7 Happy Summits
  • S.O.S Ukraina
  • Praca
    • Zostań rodziną zastępczą
  • Kontakt
  • Pomagam
    • Happy Apka
    • Nasi darczyńcy
    • Wolontariat
    • Podziękowania dla Darczyńców
  • PL
19 lipca 2022
SOS Ukraina

Fundacja ING Dzieciom pomaga ukraińskim dzieciom z domów dziecka

Fundacja ING Dzieciom poruszona cierpieniem najmłodszych poszkodowanych w wyniku wojny na Ukrainie, włączyła się w pomoc na rzecz ukraińskich dzieci z domów dziecka ewakuowanych przez Fundację Happy Kids.

Ostania transza zbiórki organizowanej przez ING Polska w wysokości 110 000 zł została przekazana na rzecz podopiecznych naszej fundacji.

Otrzymana darowizna umożliwi dalszą pomoc m.in. psychologiczną i medyczną blisko 1500 ukraińskim dzieciom, które znajdują się pod skrzydłami Happy Kids w 15 ośrodkach na terenie całej Polski.

Dzięki przekazanym środkom fundacja również zakupi 100 szt. misiów polskiej marki Feel Bear, by obdarować nimi najmłodszych.

Te wyjątkowe mięciutkie pluszaki mają szansę wesprzeć proces wychodzenia z traumy wojennej za pomocą zaszytego mechanizmu wyposażonego w kołysanki i bajki terapeutyczne autorstwa psycholog i psychoterapeuty, mgr Joanny Firlej-Ciasnochy i czytane przez ukraińską lektorkę.

Dodatkowo Fundacja ING przekaże Happy Kids 500 szt. książek terapeutycznych „Lucjan lew, jakiego nie było” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel w ukraińskim tłumaczeniu.

Z całego serca, dziękujemy za okazane wsparcie i zaangażowania. Ratowanie losów dzieci bez udziału naszych partnerów byłoby po prostu niemożliwe.

Poprzedni artykułPoczta Polska dla podopiecznych Fundacji Happy KidsNastępny artykuł <strong>Tam, gdzie rosyjskie rakiety nie doleciały</strong>

Ostatnie aktualności

Jestem ważny! Dzień Dziecka w Happy Kids1 czerwca 2023
Rodzic zastępczy. Zawód pilnie poszukiwany!1 czerwca 2023
Wspominamy Piknik z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego29 maja 2023
Zmiany w Zarządzie Fundacji Happy Kids26 maja 2023
Pobierz i pomagaj przez Happy Apkę25 maja 2023
ZINET_Logo
ZINET - Firma Przyjazna Dzieciom

© 2023. Fundacja Happy Kids
Polityka prywatności