Fundacja Happy Kids
  • Aktualności
  • O nas
    • Kim jesteśmy?
    • Nasz zespół
    • Nasze domy
    • Ambasadorzy
    • Eurochild
    • Sprawozdania i statut
    • Raport 2022
    • Fundacja w mediach
  • Projekty
    • Akcja Happy Bus
    • Rodzinny Dom Pomocy
      • Jak możesz pomóc?
      • Pomysłodawcy i cele projektu
      • Etapy i koszty projektu, postępy prac
      • Media o projekcie
    • 7 Happy Summits
  • S.O.S Ukraina
  • Praca
    • Zostań rodziną zastępczą
  • Kontakt
  • Pomagam
    • Happy Apka
    • Nasi darczyńcy
    • Wolontariat
    • Podziękowania dla Darczyńców
  • PL
21 września 2021
Bez kategorii

Podsumowanie wakacyjnego projektu Happy Bus 2021

Prezes Fundacji Happy Kids, Aleksander Kartasiński, pomysłodawca projektu Happy Bus, podsumował tegoroczną, XI edycje letniej akcji Happy Bus.

Podczas uroczystej kolacji, kilkunastu wolontariuszy odebrało specjalne wyróżnienia z rąk Prezesa za szczególne zaangażowanie w pracę na rzecz projektu.

Zainteresowanie tegoroczną edycją było ogromne! – powiedział Aleksander Kartasiński, Prezes Fundacji Happy Kids.

Celem projektu jest integracja różnych środowisk społecznych, popularyzowanie wiedzy na temat rodzicielstwa zastępczego, a także przede wszystkim zapewnienie zabawy i opieki dzieciom w mniejszych miejscowości w trakcie wakacji.

Naszym tegorocznym wyzwaniem było „dotknięcie” polskiej granicy wschodniej oraz zachodniej. Przejechaliśmy autobusami kilkadziesiąt tysięcy kilometrów, od Przemyśla aż po Bogatynię. Po drodze spotkaliśmy kilkadziesiąt tysięcy wspaniałych dzieci i ludzi, którzy tak jak my, organizowali ciekawe i bezpieczne wakacyjne zajęcia dla dzieci, które nie wyjechały na wakacje.

W tym roku działaliśmy na 3 trasach: wschodniej; zachodniej; i południowej, w które wyruszyły trzy autobusy przerobione na mobilne place zabaw: angielski Doubledecker, amerykański Schoolbus i Mercedes Citaro, który Fundacja otrzymała od łódzkiego MPK. Wszystkie te autobusy zostały przerobione na mobilne place zabaw.

Łącznie odwiedziliśmy 42 miejscowości, realizując 3-dniowe przystanki, obejmując swoim zasięgiem ok. 23 000 dzieci. Wśród naszych stu wolontariuszy były osoby m.in. z Turcji, Niemiec, Hiszpanii, Szwajcarii, Włoch i Grecji.

Zasięg akcji obejmował nawet maleńkie miejscowości. Sumarycznie, figlobusy i pojazdy techniczne przejechały dziesiątki tysięcy kilometrów.
Warto było!

Do zobaczenia za rok!

Partnerem Strategicznym projektu była ponownie Firma PEPCO

Projekt współfinansowała Fundacja PGE

Obserwujcie nas na Facebooku

Poprzedni artykułPierwsze kolonie dla naszych maluchówNastępny artykuł Zabawa nauką, nauka poprzez zabawę...

Ostatnie aktualności

Wspominamy Piknik z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego29 maja 2023
Zmiany w Zarządzie Fundacji Happy Kids26 maja 2023
Pobierz i pomagaj przez Happy Apkę25 maja 2023
Wolontariusz Happy Kids z odznaczeniem “Zasłużony dla Miasta Łodzi”17 maja 2023
Dziś obchodzimy Międzynardowy Dzień Rodziny15 maja 2023
ZINET_Logo
ZINET - Firma Przyjazna Dzieciom

© 2023. Fundacja Happy Kids
Polityka prywatności