Strona główna   »   Rodzinne Domy Fundacji HAPPY KIDS   »   Rodzinny Dom Fundacji HAPPY KIDS nr 10 w Sulejowie

Rodzinny Dom Fundacji HAPPY KIDS nr 10 w Sulejowie

SOKOL_1

To już 10. rodzinny dom dla dzieci, których rodzicom ograniczono lub odebrano prawa rodzicielskie. Powstał przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulejowie, a właściwie w samym sercu szkoły, gdzie zaadaptowano- od dawna niewykorzystywane- pomieszczenia. Środki na ten cel wyłożyło Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim oraz Fundacja TESCO DZIECIOM. W nowym domu zamieszka ośmioro dzieci. Będą to rodzeństwa, ponieważ od początku istnienia fundacja zabiega o to, aby każda nowa rodzina dawała możliwość podtrzymywania więzi krwi. „Umieszczenie dziecka w każdej formie pieczy zastępczej jest procesem odwracalnym” przypomina Aleksander Kartasiński. „Zastępcza oznacza  stan tymczasowy, przejściowy. Dlatego cieszy nas najbardziej powrót dzieci do rodziców biologicznych, gdy ci są gotowi do pełnienia swej roli należycie”.

Rodzinny dom poprowadzą zawodowi rodzice, państwo Agnieszka i Sławomir Dylak, którzy są pasjonatami zdrowego żywienia, lubią dobrą kuchnię i domowe wyroby, więc dzieciaki nie mają co liczyć na śmieciowe jedzenie. Państwo Dylak to w ogóle zwolennicy aktywnego trybu życia, więc wycieczki rowerowe w pięknych okolicznościach przyrody Sulejowa podopieczni mają zagwarantowane. Poza tym pan Sławomir jest zapalonym amatorem fotografii.

Zadanie polegające na prowadzeniu placówki opiekuńczo-wychowawczej typu rodzinnego w Czarnocinie jest dofinansowane ze środków Powiatu Piotrkowskiego.

Dane teleadresowe ww. placówki opiekuńczo-wychowawczej typu rodzinnego

Rodzinny Dom Fundacji „Happy Kids” nr 10

ul. Milejowska 21

97-330 Sulejów

telefon 514 456 618

e-mail rdd.sulejow@happykids.org.pl

dyrektor: pani  Agnieszka Dylak

Dodaj komentarzPartnerzy strategiczni