Strona główna   »   Rodzinne Domy Fundacji HAPPY KIDS   »   Rodzinny Dom Fundacji HAPPY KIDS nr 9 w Sokolnikach

Rodzinny Dom Fundacji HAPPY KIDS nr 9 w Sokolnikach

SOKOL_1

Fundacja HAPPY KIDS od lat konsekwentnie realizuje swój projekt tworzenia  Rodzinnych Domów dla dzieci osieroconych społecznie z wykorzystaniem synergii sektora administracyjnego, pozarządowego oraz indywidualnych darczyńców. Pomysł sprawdził się w warunkach łódzkich, a od 2010 r. sprawdza również w regionie. W konsekwencji 27 sierpnia 2014 w Sokolnikach pod Wieruszowem został uruchomiony 9. z kolei Rodzinny Dom Fundacji, efekt współpracy ze Starostwem Wieruszowskim oraz Fundacją TESCO DZIECIOM. To otwarcie było szczególnie uroczyste, ponieważ towarzyszyło mu oficjalne podpisanie umowy na prowadzenie placówki. Było również szczególnie wesołe, ponieważ w pobliskim parku GOKSiT odbywał się wielki festyn pod nazwą PRZYSTANEK HAPPY BUS EXTRA. Dwa ważne projekty społeczne fundacji zbiegły sie w jednym miejscu o jednym czasie.

Budynek położony w samym centrum Sokolnik (w pobliżu szkoła, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, piękny park z placami zabaw) został wyremontowany i stosownie zaadaptowany. Prowadzą go państwo Dorota i Grzegorz Tarabułowie. Docelowo zamieszka w nim ośmioro podopiecznych. Tak liczna rodzinka na pewno „poważnie” wpłynie nie tylko na dane statystyczne Sokolnik, ale i rodzinny klimat miejscowości. Zawodowi rodzice prywatnie są  małżeństwem od ponad 28 lat i mają trzy dorosłe córki, które poszły już na swoje. Zarazili się pasją pracy z młodzieżą i dziećmi, pracując w szkole i z tej pasji nigdy nie wyleczyli.

Dane teleadresowe ww. placówki opiekuńczo-wychowawczej typu rodzinnego

98-420 Sokolniki, ul. Szkolna 2a
tel. (71) 721 85 33

rdd.sokolniki@happykids.org.pl
dyrektor: pani Dorota Tarabuła

Zadanie polegające na prowadzeniu placówki opiekuńczo-wychowawczej typu rodzinnego w Sokolnikach jest dofinansowane ze środków Powiatu Wieruszowskiego.

 

Dodaj komentarzPartnerzy strategiczni