Strona główna   »   Rodzinne Domy Fundacji HAPPY KIDS   »   Rodzinny Dom Fundacji HAPPY KIDS nr 8 w Czarnocinie

Rodzinny Dom Fundacji HAPPY KIDS nr 8 w Czarnocinie

CZAR_1

8. Rodzinny Dom został otwarty pod koniec sierpnia 2013 roku w Czarnocinie jako prezent na początek nowego roku szkolnego od sprawdzonych już partnerów, czyli Fundacji TESCO DZIECIOM oraz władz samorządowych z Piotrkowa Trybunalskiego. Nowy rok szkolny w nowej szkole, nowi opiekunowie w nowym domu i gromada dzieci, które się dobrze znają i zżyte są ze sobą, ponieważ przebywały dotąd w państwowym domu dziecka w Sulejowie, który został zlikwidowany, zgodnie z wymogami ustawy o pieczy zastępczej. Dom powstał „w pięknych okolicznościach przyrody”. Położony jest bowiem w  zabytkowym kompleksie parkowym niedaleko zalewu czarnocińskiego.

Określenia „nowe, nowa, na nowo” już kolejny rok towarzyszą temu domowi. Wiadomo, że nowa rodzina, zbudowana w trybie zastępczym, to też nowe wyzwania. Opiekę nad dziećmi i młodzieżą sprawują państwo Emilia i Rafał Karasiewiczowie. Są małżeństwem od ponad 5 lat, mają dwoje dzieci- synka i córeczkę- a zawodowe rodzicielstwo zastępcze traktują jako życiową pasję. Pan Rafał przywraca świetność starym, wydawałoby się niepotrzebnym, meblom, daje im nowe funkcjonalne życie. Jest  w tym mistrzem. Pani Emilia finanse ma pod pełną kontrolą, ponieważ ukończyła kierunkowe studia. Pomaganie innym uczyniła swoim standardowym działaniem. Nie epatuje tym, że zawsze była wolontariuszką działająca na rzecz innych. Teraz może się spełniać również zawodowo.

Dane teleadresowe:

97-318 Łódź, ul. Poniatowskiego 5b

tel. (44) 646 49 11

rdd.czarnocin@happykids.org.pl

dyrektor: pani Emilia Karasiewicz
Zadanie polegające na prowadzeniu placówki opiekuńczo-wychowawczej typu rodzinnego w Czarnocinie jest dofinansowane ze środków Powiatu Piotrkowskiego.

Dodaj komentarzPartnerzy strategiczni